Stadion Polonii Bydgoszcz im. Marszałka Józefa Piłsudskiego to jeden z najstarszych stadionów w Bydgoszczy i w Polsce. Jego uroczyste otwarcie odbyło się jeszcze przed II Wojną Światową - w 1924 roku. Przez lata obiekt pełnił funkcję stadionu lekkoatletycznego, piłkarskiego i żużlowego. Jednak mieszkańcom Bydgoszczy obiekt głównie kojarzy się z drużyną żużlową i drużyną piłkarską - Polonia Bydgoszcz.

Obecnie stadion jest siedzibą Żużlowego Klubu Sportowego Abramczyk Polonia i Klubu Piłkarskiego Polonia. Główną areną obiektu jest tor żużlowy, na którym rozgrywane są mecze ligowe żużlowców Polonii Bydgoszcz oraz imprezy ogólnopolskie i międzynarodowe. Stadion posiada również pełnowymiarowe boisko piłkarskie z nawierzchnią naturalną o wymiarach 105x68 m. Na co dzień korzystają z niego piłkarze KP Polonia.

Od 2018 roku obiekt przechodzi renowację trybuny B oraz parku maszyn żużlowych. Po przebudowie stadion dysponować będzie 13,5 tysiącami miejsc siedzących.

 

INFORMACJE OGÓLNE:

 

  • Pojemność trybun (po przebudowie): 13 500 miejsc
  • Infrastruktura piłkarska: boisko o wymiarach 105 × 68 m, murawa naturalna
  • Infrastruktura żużlowa: tor o nawierzchni granitowej o długości 348 m, szerokości 12 m na prostych i 14,7 m na łukach
  • Oświetlenie: sztuczne 1000 luksów

W bezpośrednim sąsiedztwie stadionu znajduje się minitor żużlowy, na którym swoje treningi i zawody rozgrywają młodzi zawodnicy Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego. 

Tor do mini-żużla im. Mieczysława Połukarda
Długość toru: 130 m
Szerokość na prostej: 7m
Szerokość na łukach 10m

 

Adres: 

ul. Sportowa 2 85-091 Bydgoszcz

Kontakt:

Janusz Hoffmann

52 376 22 05

j.hoffmann@bcsbydgoszcz.pl