Jednym z takich miejsc jest slip przy hali Arena. Slip wyposażony jest w utwardzony zjazd do wody i nadbrzeże z miejscem do cumowania – przydatne po zwodowaniu jednostki. Ze slipu można skorzystać, kontaktując się telefonicznie z ochroną hali Arena Bydgoszcz, która udostępni klucz do otwarcia szlabanu. Nr tel. 52 376 22 61.
Bydgoskie Centrum Sportu nie udostępnia slipu osobom wodującym skutery wodne.
Życzymy stopy wody pod kilem !

 

 

Bydgoskie Centrum Sportu ogłasza przetarg na dzierżawę kortów tenisowych przy ul. Nakielskiej 70 w Bydgoszczy. Zadaniem dzierżawcy będzie zarządzanie obiektem, w tym udostępnianie kortów na zasadach komercyjnych instytucjom i osobom prywatnym.

Dokumentacja przetargowa jest dostępna na stronie bcsbydgoszcz.pl w zakładce Biuletyn Informacji Publicznej – Ogłoszenia o Przetargach

 

Bydgoskie Centrum Sportu przygotowuje się do wdrożenia nowych zasad szkolenia sportowego na swoich obiektach.

Zmiany dotyczą zwiększenia limitów zawodników trenujących na otwartych boiskach i stadionach oraz umożliwienie korzystania przez sportowców z obiektów zamkniętych, takich jak  hale sportowe, kryte bieżnie lekkoatletyczne i inne.

 

 

W najbliższych dniach  boiska piłkarskie, stadiony lekkoatletyczne oraz Tor Regatowy „Brdyujście”  będą udostępnione zawodnikom zrzeszonym w bydgoskich klubach sportowych w celu rozpoczęcia regularnych treningów.

Wszystkie zajęcia prowadzone będą zgodnie z zachowaniem zaleceń bezpieczeństwa epidemiologicznego przygotowanymi przez zarządcę obiektów – Bydgoskiego Centrum Sportu na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

 

 

W związku z informacjami dotyczącymi II etapu przywracania działalności sportowej po przerwie spowodowanej stanem zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem SARS-CoV-2, Bydgoskie Centrum Sportu przygotowuje plan ponownego otwarcia naszej infrastruktury sportowej.

W oparciu o merytoryczny dialog z klubami i stowarzyszeniami przygotowujemy się na przyjęcie sportowców według wytycznych i rekomendacji, które będą zawarte w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów.

 

 

Otwieramy infrastrukturę o charakterze otwartym. Od 4 maja udostępnione zostaną następujące obiekty sportowe na których będzie mogło przebywać w jednym czasie maksymalnie do 6 osób.

  • Stadiony sportowe (piłkarskie, lekkoatletyczne i inne),
  • boiska szkolne i wielofunkcyjne (w tym Orliki),
  • infrastruktura zewnętrzna do uprawiania sportów motorowych oraz lotnictwa,
  • pola golfowe,

 

 

Z uwagi na przepisy bezpieczeństwa w związku z rozprzestrzenianiem się koronowirusa SARS – CoV-2 informujemy o braku możliwości korzystania z całej infrastruktury sportowej zarządzanej przez Bydgoskie Centrum Sportu. Obostrzenie obowiązuje do odwołania. Jednocześnie informujemy że wszelkie informacje dotyczące koronowirusa są dostępne na stronie  Głównego Inspektora Sanitarnego (https://gis.gov.pl).

 

 

 

 

Kolejne dwie imprezy nie odbędą się z powodu zagrożenia epidemią Organizator Mistrzostw  Europy World Para Athletics poinformował nas, że w oparciu o prognozy, dotyczące rozprzestrzeniania się w kraju epidemii koronawirusa  odwołano zawody, które miały odbyć się w Bydgoszczy na stadionie Zawiszy w dniach 2-7 lipca 2020 r.

 

Występ Kabaretu Neo-Nówka, który miał odbyć się 27 marca 2020r. w hali Immobile – Łuczniczka został odwołany z powodu epidemii koronawirusa.

Nowy termin to 12.11.2020r.

Bilety na występ z 27 marca zachowują ważność.

Koncert "Poeci Rocka" przeniesiony na 17 czerwca 2020r.

Bydgoski koncert trasy "Poeci Rocka", który miał się odbyć 19 kwietnia z uwagi na sytuację epidemiologiczną został przełożony na 17 czerwca. Wierzymy, że nowa data przyciągnie do Hali Immobile - Łuczniczka fanów dobrej muzyki i wspaniałych poetyckich tekstów takich twórców i gigantów scen drugiej połowy XX  jak m.in.  David Bowie, John Lennon, Neil Young, Bob Dylan, Lou Reed, Jim Morrison, Elton John czy Joni Mitchell i Patti Smith. Z  ich piosenkami zmierzą się uznani polscy artyści...