Kompleks Sportowy "Chemik" to stadion piłkarsko-lekkoatletyczny z boiskiem z naturalną nawierzchnią o wymiarach 105x70 oraz 8-torową bieżnią lekkoatletyczną. W skład kompleksu wchodzi boisko z nawierzchnia syntetyczną i oświetleniem, hala sportowa i mała hala rozgrzewkowa. Do dyspozycji jest także dodatkowe boisko z trawą naturalną oraz budynek z zapleczem biurowym i sanitarno-szatniowym.

W październiku 1980 roku podjęto decyzję o rozpoczęciu budowy hali sportowej i budynku z zapleczem socjalnym i pomieszczeniami biurowymi, które ujęto w planie budowy ośrodka na początku lat 70. Nie było to proste zadanie, ponieważ ówczesny zarząd klubu napotkał na barierę w postaci braku środków finansowych. W celu wygenerowania dodatkowych przychodów, na parkingu klubowym, który mógł pomieścić 500 samochodów, rozpoczęto organizowanie giełdy samochodowej, a następnie towarowej. Giełda towarowa funkcjonuje przy ul. Glinki do dnia dzisiejszego. Budynek klubowy oddano do użytku w 1983 roku, a halę sportową rok później. W skład budynku wchodziły: hotel na 50 miejsc noclegowych, restauracja, zaplecze dla sekcji sportowych, szatnie, pokoje trenerów, gabinet lekarski, gabinet odnowy biologicznej z sauną, magazyny, szwalnia, pralnia, warsztat oraz piwnice. Dziś budynek pełni funkcje sportowe i biurowe.

Na stałe z obiektu korzysta Bydgoski klub sportowy Chemik posiadający sekcje piłki nożnej, siłki siatkowej, szachów oraz brydża sportowego.