Najlepsi polscy tenisiści zawitają na Gwiazdę

 

W pierwszy piątek lipca w hali sportowej Gwiazdy Bydgoszcz z okazji 100-lecia istnienia Klubu Sportowego Gwiazda odbędzie się turniej „LOTTO z Gwiazdą”. W imprezie wystartują najlepsi tenisiści stołowi w naszym kraju.

W bydgoskiej imprezie wystartuje 12. zawodników. Na liście startowej znajdują się m.in. aktualny Wicemistrz Polski w grze pojedynczej – Patryk Chojnowski, lider światowego rankingu juniorów – Samuel Kulczycki czy wielokrotni medaliści Indywidualnych Mistrzostw Polski – Daniel Górak i Bartosz Such. Łączna pula nagród turnieju „LOTTO z Gwiazdą” wynosi 5 tysięcy złotych. Triumfator zawodów wzbogaci się o dwa tysiące złotych.

– Myślę, że udało nam się zaprosić do udziału w turnieju najlepszych tenisistów stołowych w Polsce. Zabraknie jedynie Jakuba Dyjasa, który z powodów osobistych nie wystartuje w turnieju „LOTTO z Gwiazdą” – mówi Zbigniew Leszczyński, prezes LOTTO Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz.

Piątkowy turniej będzie się składał z dwóch etapów. W pierwszym zawodnicy zostaną podzieleni na cztery trzyosobowe grupy, z których awans do ćwierćfinałów wywalczy dwóch najlepszych graczy. – Losowanie fazy grupowej, z udziałem bydgoskiej legendy sportu, odbędzie się w czwartek wieczorem. Planujemy pokazać wszystkie spotkania piątkowych zawodów na żywo w internecie – informuje Leszczyński.