Kadra Polski w biathlonie trenuje na obiektach BCS

 

Na obiektach Bydgoskiego Centrum Sportu trwa zgrupowanie kadry młodzieżowej reprezentacji Polski w biathlonie.

Zgrupowanie odbywa się na obiektach Kompleksu Sportowego Zawisza, głównie na strzelnicy sportowej. To pierwsze zgrupowanie biathlonowej kadry przed kolejnym sezonem. W gronie trenujących sportowców jest 6 zawodniczek i 7 zawodników. Opiekunami tej reprezentacji są: odpowiedzialny za kadrę juniorek Łukasz Słonina oraz pracujący z juniorami Rafał Lepel.

W Bydgoszczy stawili się: Daria Gembicka (UKS Lider Katowice), Magda Piczura, Klaudia Topór, Anna Nędza-Kubiniec, Patrycja Stanek (wszystkie BKS WP Kościelisko), Justyna Panterałka (MKS Duszniki-Zdrój) oraz Marcin Zawół, Konrad Badacz (obaj MKS Karkonosze Jelenia Góra), Jan Guńka (BKS WP Kościelisko), Hubert Matusik (UKN Melafir Czarny Bór), Bartosz Penkała (UKS Statima Biathlon Team), Wojciech Filip i Wojciech Janik (obaj AZS AWF Wrocław).

Zgrupowanie potrwa do 23 czerwca.


Kadra Polski w biathlonie nie jest jedyną narodową reprezentacją, która w najbliższym czasie zawita na obiekty Bydgoskiego Centrum Sportu. Od czwartku 18 czerwca swoje treningi na torze regatowym w Brdyujściu rozpocznie seniorska kadra kanadyjkarek. Obóz potrwa do 5 lipca.