Kibice wrócą na trybuny stadionów

 

Kibice piłkarscy i żużlowi od 19 czerwca wracają na stadiony. Zgodnie z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów trybuny podczas meczów będą mogły być wypełnione w maksymalnie 25 procentach. 

Według szczegółowych wytycznych czytamy m.in., że "publiczności może być udostępnione co czwarte miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie". A jeśli na stadionie nie będzie wyznaczonych konkretnych miejsc, obowiązywać będzie zasada zachowania dwumetrowego dystansu między poszczególnymi osobami, które na terenie obiektu będą musiały poruszać się w maseczkach.

Pełna treść zmian w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 964, 966, 991 i 1006), jeden z punktów - w par. 6 w ust. 10 - otrzymał następujące brzmienie:

"Na stadionach i boiskach w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego seniorów w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej i trzeciej klasie rozgrywkowej oraz Pucharze Polski lub ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie piłka nożna oraz na stadionach oraz przy wykorzystaniu infrastruktury zewnętrznej do uprawiania sportów motorowych w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej klasie rozgrywkowej oraz przez ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie żużlowym organizacja współzawodnictwa sportowego odbywała się tak, aby udostępniono publiczności co czwarte miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, z tym że nie więcej niż 25 procent liczby miejsc przewidzianych dla publiczności".

Jak dotąd nie pojawiło się żadne rozporządzenie dotyczące wykorzystania trybun podczas zawodów rozgrywanych w halach sportowych.