Międzynarodowy żużel wraca do Bydgoszczy

 

8 lipca w Bydgoszczy, na stadionie Polonii rozegrana zostanie jedna z rund tegorocznego TAURON Speedway Euro Championship.

Informację o tym, w jaki sposób będą przebiegały tegoroczne rozgrywki podczas konferencji prasowej przekazał organizator cyklu - firma One Sport. 

TAURON SEC w 2020 roku będzie pięciorundowym cyklem zawodów żużlowych, który ma na celu wyłonienie Indywidualnego Mistrza Europy oraz przyszłego uczestnika mistrzostw świata. Gospodarzami poszczególnych turniejów będą polskie ośrodki żużlowe.

Inauguracyjna runda rozegrana zostanie 4 lipca na Motoarenie w Toruniu, natomiast kolejne zawody odbędą się 8 lipca właśnie w Bydgoszczy, 15 lipca w Gnieźnie oraz 22 lipca w Rybniku. Finał zmagań TAURON SEC 2020 nastąpi 29 lipca ponownie na toruńskiej Motoarenie.

Dla Bydgoszczy i stadionu Polonii będzie to powrót po 6 latach to międzynarodowego ścigania. Ostatnią dużą imprezą organizowaną na torze przy ul. Sportowej 2 był finał Drużynowego Pucharu Świata w 2014 roku.


Klub Abramczyk Polonia Bydgoszcz poinformował, że dodatkowa sprzedaż karnetów (voucherów) na nowy sezon I ligi żużlowej potrwa do 12 czerwca (piątek).

Zakupu można dokonać w kasie w budynku klubowym (na terenie parku maszyn, wjazd od Skłodowskiej-Curie) w godz. 10-16. W czwartek (Boże Ciało) kasa nieczynna.

Od 1 lipca będzie możliwość wymiany voucherów na karnety.