"Podaruj dzieciom serce" - koncert charytatywny zespołu ENEJ

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert charytatywny zespołu ENEJ pod hasłem "Podaruj dzieciom serce", który odbędzie się 12 września 2024 roku o godzinie 18:00. Wydarzenie to jest finałem akcji "Wyprawka dla żaka", której celem jest pomoc dzieciom z mniej zamożnych rodzin w przygotowaniu się do nowego roku szkolnego.

Enej, znany z energetycznych i pełnych pozytywnej energii występów, zagra swoje największe przeboje i utwory z nowej płyty "Vesna", które porwą publiczność do wspólnej zabawy. To doskonała okazja, aby spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół, jednocześnie wspierając szczytny cel.

Podczas koncertu będzie można nie tylko usłyszeć ulubione piosenki, ale także wziąć udział w atrakcjach towarzyszących, takich jak loteria, sklepik charytatywny. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na zakup wyprawek szkolnych, które trafią do potrzebujących uczniów w województwie Kujawsko-Pomorskim.

Przyjdź i podaruj dzieciom serce! Wspólnie możemy sprawić, że każdy mały uczeń rozpocznie rok szkolny z uśmiechem i nowymi przyborami szkolnymi. Twoje wsparcie jest nieocenione!

Nie przegap tej okazji, aby połączyć przyjemne z pożytecznym – bawić się przy muzyce Enej i jednocześnie pomagać dzieciom w potrzebie. Zapraszamy serdecznie! 

 

         ENEJ to polski zespół muzyczny, reprezentujący szeroko rozumianą muzykę folkową z dodatkiem wielu innych gatunków, założony w roku 2002 w Olsztynie. Nazwa grupy wywodzi się od imienia głównego bohatera “Eneidy” Iwana Kotlarewskiego (będącej pierwszym dziełem napisanym w literackim języku ukraińskim) - Eneja, czyli wesołego kozaka podróżującego po świecie. Piotr i Paweł Sołoducha mają ukraińskie korzenie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostała piątka muzyków to Polacy.  

 

         Przygoda rozpoczęta w 2002 roku, po charakterystycznych dla młodych zespołów chaotycznych początkach, niezliczonych próbach i występach na małych scenach, nabrała rozpędu w roku 2010, gdy zespół wziął udział w eliminacjach do Przystanku Woodstock i przebojem wdarł się na dużą scenę, niemal z marszu zdobywając rzeszę wiernych fanów. Niespełna rok później, w maju 2011 roku ENEJ wygrał pierwszą polską edycję programu Must be the Music, z dnia na dzień stając się marką rozpoznawalną w całym kraju i stałym gościem zarówno regionalnych, jak i ogólnopolskich list przebojów. Od tego czasu zespół gości na scenach największych polskich festiwali, do których zaliczyć można między innymi Przystanek Woodstock, Open’er Festival, Jarocin Festiwal, KFPP w Opolu, TOPtrendy Festiwal, Sopot Top of the Top Festival, czy Polsat Super Hit Festiwal, z których przywiózł niezliczoną liczbę nagród, jak choćby “Złoty Bączek” 2011, SuperPremiery 2012, SuperJedynka 2013, Przebój Roku TopTrendy, trzy Eska Music Awards i wiele, wiele innych.

 

         Na swoim koncie ENEJ ma pięć autorskich płyt studyjnych - “Ulice” (2008), „Folkorabel” (2010, złota płyta), „Folkhorod” (2012, potrójna platyna), „Paparanoja” (2015, platyna), „Idealny Sen” (2021), dwa krążki z repertuarem kolędowym: “Kolędy pod wspólnym niebem” (2018), „Kolędy z pierwszą gwiazdą” (2022) oraz zapis koncertu z Przystanku Woodstock 2011 na płycie DVD. Zespół Enej nagrał również płytę odbiegającą od swojego głównego nurtu: „A skiela Wy?”, która zawiera 12 pieśni i piosenek ludowych zaaranżowanych na nowo. Na popularność krążków z pewnością wpływ mają single: „Radio Hello”, “Skrzydlate Ręce’, “Tak smakuje Życie”, “Lili”, “Symetryczno Liryczna”, “Zbudujemy Dom”, “Kamień z napisem LOVE”, “Zagubiony” oraz „Ostatni Raz”. Poza repertuarem autorskim ENEJ od kilku lat, w okresie zimowym prezentuje zaaranżowany w charakterystycznym dla siebie stylu koncert kolęd, cieszący się nie mniejszą, od piosenek znanych z radia, popularnością.

 

         Niezwykły styl, różnorodność, energia i niepowtarzalność przedostają się również poza granice Polski. Enej koncertował w USA, Wielkiej Brytanii, na Litwie, Ukrainie, we Włoszech, w Belgii, Czechach, Niemczech, czy Irlandii, wszędzie spotykając się z żywiołowym przyjęciem publiczności.

 

         W 2023 r. zespół podpisał kontrakt z Universal Music Polska oraz zaczął pracę nad nową płytą – „Vesna”. Premiera nowego krążka odbyła się wiosną 2024 roku.