Piłkarskie emocje. Zawisza postraszył ekstraklasowicza

Radomiak Radom awansował do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski. W czwartek w meczu 1/16 pucharu na stadionie Zawiszy ekipa z PKO BP Ekstraklasy pokonała gospodarzy 3:1.

To był pierwszy występ ekstraklasowej drużyny na stadionie przy ul. Gdańskiej od 2015 roku. W 15. minucie trzecioligowiec z Bydgoszczy niespodziewanie wyszedł na prowadzenie. Gola na 1:0 strzelił Piotr Okuniewicz. Niespełna kwadrans później przedstawiciel PKO BP Ekstraklasy odpowiedział bramką z rzutu karnego autorstwa Filipe Nascimento.

Po przerwie przewagę Radomiaka drugim trafieniem udokumentował portugalski pomocnik, raz jeszcze wykorzystując jedenastkę. W 81. minucie było już 3:1 dla przyjezdnych. Tym razem na listę strzelców wpisał się Maurides. Dwa gole Portugalczyka i jeden Brazylijczyka zapewniły awans podopiecznym Mariusza Lewandowskiego do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.

Zawisza Bydgoszcz - Radomiak Radom 1:3 (1:1)
Bramki: Okuniewicz 15 - Nascimento 27 (k), 73 (k), Maurides 81