Miasto złożyło wniosek o budowę hali na Zawiszy

Hala dla lekkoatletyki i strzelectwa na terenie Kompleksu Sportowego Zawisza ma kosztować 70 mln złotych. W jednej trzeciej zostanie sfinansowana przez Bydgoszcz.

Prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski, poinformował, że złożony już został wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie budowy hali dla lekkoatletów i strzelców.

Kilka dni temu, podczas uhonorowania w ratuszu srebrnych medalistek lekkoatletycznych mistrzostw Europy: Igi Baumgart-Witan, Mariki Popowicz-Drapały, Adrianny Sułek i Kingi Gackiej, prezes BKS Bydgoszcz, Błażej Baumgart przekazał wiadomość o deklaracji złożenia wniosku ze strony władz miasta.

Koszt hali, która ma zostać zbudowana na terenie Zawiszy, naprzeciwko obecnego hotelu, w miejscu zburzonych rok temu domków tzw. olimpijek, został obecnie oszacowany na 70 mln złotych. Miasto liczy, że resort sportu przekaże połowę potrzebnych pieniędzy. Złożyło wniosek o dofinansowanie w wysokości 50 procent. Hala ma służyć lekkoatletom i strzelcom, także na zgrupowania kadry narodowej.

Rządowa deklaracja o budowie hali na Zawiszy została złożona przez premiera Mateusza Morawieckiego już cztery lata temu. Wtedy, podczas konferencji na stadionie przy ul. Gdańskiej 163, szef rządu powiedział – Strasznie się cieszę, że dzięki naszym wysiłkom i współpracy możemy dzisiaj ogłosić, że hala lekkoatletyczna w kompleksie Zawiszy będzie za chwilę budowana. Zgodnie z naszą obietnicą będziemy tę halę budować. Młodzi ludzie muszą mieć gdzie ćwiczyć i trenować. Hala na Zawiszy będzie takim znakomitym miejscem.

Obiekt jednak do tej pory nie powstał. Miasto zadeklarowało, że w przypadku dofinansowania inwestycji przez ministerstwo, dołoży 30 proc. kosztów (ponad 20 mln). Prezydent Bydgoszczy poinformował także, że ratusz jest po wstępnych uzgodnieniach z samorządem województwa, który przekaże pozostałe 20 procent niezbędnych środków – około 14 mln. Łączny koszt budowy szacowany jest obecnie na ok. 70 mln zł.

źródło: Bydgoszcz Informuje