Szachy w Chemiku od 40 lat

W sobotę, 18 czerwca odbył się turniej z okazji 40-lecia sekcji szachowej BKS Chemik oraz symultana z mistrzem międzynarodowym Łukaszem Licznerskim. Prezes sekcji Mikołaj Włoch otrzymał medal Prezydenta Miasta Bydgoszczy za szczególne zasługi dla miasta. W uroczystości wziął udział wiceprezydent Michał Sztybel oraz zastępca dyrektora Bydgoskiego Centrum Sportu Marcin Ossowski.

Sekcja szachowa w klubie sportowym Chemik powstała w 1982 roku z przemianowania bydgoskiego klubu Formet. Największe sukcesy Chemik odnosił w latach 80 i 90 XX wieku. Występował 13 lat w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, zdobywając 3 medale 1 srebrny i dwa brązowe.

Z okazji 40-lecia istnienia sekcji szachowej, odbył się turniej szachowy. Był rozgrywany w dwóch grupach na dystansie 9 rund w tempie 10 minut i 5 sekund na ruch. Turniej szachowy sędziował Jarosław Wiśniewski w asyście Kamili Urbańskiej.

Z okazji jubileuszu odbyła się także symultana, w której wystartowało 14 uczestników, a wynik to 12,5-1,5 dla Łukasza Licznerskiego. Cały punkt zabrał Prezes KPZSzach Jarosław Wiśniewski, a pół punkcika Aleksander Polak.

Oprócz turnieju odbyło się wręczenie statuetek najbardziej zasłużonym zawodnikom i działaczom. Zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel wręczył prezesowi sekcji Mikołajowi Włoch dla sekcji szachowej medal Prezydenta Miasta Bydgoszczy za szczególne zasługi dla miasta.

źródło: bydgoszcz.pl