VIII Ogólnopolski Turniej Talentów im. Wiesława Gawłowskiego w hali Immobile Łuczniczka

Od 5 do 7 czerwca w hali Immobile Łuczniczka rozegrany zostanie VIII Ogólnopolski Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego. Weźmie w nich udział około 300 zawodniczek i zawodników.

– Będzie to przegląd naszej najzdolniejszej młodzieży. Poprzedni taki turniej odbył się w 2019 roku w Elblągu. W 2020 i 2021 roku, niestety, musieliśmy zrobić przerwę z powodu pandemii koronawirusa. Cieszymy się oczywiście, że Ogólnopolski Turniej Talentów znowu wraca do siatkarskiego kalendarza. W tej rywalizacji nie ma zwycięzców i pokonanych. Taką zasadę przyjęliśmy od początku tej rywalizacji. Oczywiście wynik jest ważny, ale najważniejszy będzie udział i wszyscy uczestnicy otrzymają złote medale. Nie chcemy, żeby młodzież grała pod presją, której wystarczająco dużo będą mieli w życiu dorosłym – powiedział szef Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, Waldemar Wspaniały.

Na boiskach w Bydgoszczy zobaczymy kadrowiczki U14 (trener Maciej Dobrowolski) oraz U15 (Krzysztof Janczak). Pierwsze z nich zostaną podzielone na dwa zespoły i wezmą udział w rywalizacji, drugie zobaczymy w składach poszczególnych drużyn.

Waldemar Wspaniały podkreślił, że Siatkarskie Ośrodki Szkolne są wielkim projektem i bardzo ważną rolę w ich funkcjonowaniu odgrywają Samorządy, Dyrektorzy Szkół oraz Rodzice. Szef projektu dodał, że "następna nasza akcja – Kampy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych – zaplanowana została w drugiej połowie lipca w Białej Podlaskiej." –  Z częścią uczestników na pewno zobaczymy się. Już teraz wszystkim składam najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Dziecka i życzę miłego, wakacyjnego odpoczynku – powiedział Waldemar Wspaniały.

Część sportowa najbliższego turnieju rozegrana zostanie w hali Immobile Łuczniczka. Natomiast w poniedziałkowy wieczór w Filharmonii Bydgoskiej odbędzie się Gala "Gawełków"Patronem Turnieju Talentów jest mistrz olimpijski i świata Wiesław Gawłowski– „Mały” bo tak go wszyscy nazywaliśmy był moim przyjacielem, rewelacyjnym siatkarzem i wspaniałym człowiekiem. Niestety, odszedł za wcześnie – powiedział Waldemar Wspaniały.

– O Tacie mógłbym mówić godzinami. Poza rodziną jego największą miłością była siatkówka. Cieszę się, że Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych został nazwany jego imieniem. Jestem pewien, że byłby zachwycony tym projektem. Wszystkim uczestnikom życzę powodzenia – mówił Maciej Gawłowski, syn mistrza olimpijskiego i świata.