Boisko na Zawiszy z nową nawierzchnią

Zlecamy remont pełnowymiarowego boiska treningowego przy stadionie Zawiszy. Intensywnie użytkowany obiekt ma znów spełniać wymogi federacji FIFA. Szkolą się na nim między innymi młodzi bydgoscy piłkarze.

Boisko położone jest po północnej stronie sportowego kompleksu zaraz przy wjeździe na Zawiszę. Pole gry ma wymiary 105x68m. Jest oświetlone reflektorami. Pozwala ono na rozgrywki niższych klas i juniorów PZPN. Nawierzchnia to sztuczna trawa. W  ramach prac przewidywane jest jej usunięcie. Zakładamy, że część nieuszkodzonej nawierzchni będzie mogła zostać wykorzystana w innych miejscach np. na placach ćwiczeń. Następnie uzupełniona i wyrównana zostanie podbudowa. Na tak przygotowanym terenie ułożona zostanie nowa trawa syntetyczna i wklejone zostaną linie boczne. Na koniec ustawione zostanie sportowe wyposażenie.

Prace mają na celu przywrócenie dobrego stanu, zgodnego z wymogami FIFA. Prace po podpisaniu umowy zajmą około 2 miesięcy. Obecnie trwa postępowanie przetargowe na realizację zadania.  Pozyskaliśmy na ten cel dofinansowanie centralne z Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej „Sportowa Polska w kwocie pond 1 mln zł. 

źródło: bydgoszcz.pl