SISU Arena oficjalnie nazwą hali przy ul. Toruńskiej 59

W środę (13 kwietnia) podpisana została umowa z nowym sponsorem tytularnym hali Arena Bydgoszcz firmą CMT Polska sp. z o.o. Przez najbliższe 3 lata hala będzie nosić nazwę SISU Arena. W spotkaniu wziął udział prezydent Rafał Bruski wraz z Dyrektorem Bydgoskiego Centrum Sportu Adamem Soroko.

Konkurs na sponsora tytularnego hali ogłoszony został w listopadzie 2021 roku. Umowa obowiązywać będzie od 1 maja br. Sponsor tytularny wyłoniony w konkursie ma wyłączne prawo do nadania oficjalnej nazwy hali oraz stworzenia logo a także wykorzystywania wizerunku hali do celów marketingowych. Nazwa SISU Arena zostanie umieszczona na znakach drogowych przy głównych drogach dojazdowych do hali i do miasta. 

Podpisanie umowy miało miejsce w Hali Arena. Formalności dopełnili Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz Prezes Zarządu CMT Polska Sp. z o.o. Joanna Gogolin.

Hala "Arena" to jedna z najnowszych hal sportowych w Bydgoszczy, oddana do użytku we wrześniu 2014 roku. Zgodnie z projektem pełni funkcje pomocnicze dla istniejącej obok Hali Sportowo-Widowiskowej Immobile Łuczniczka. W latach 2014 – 2019 zgodnie z umową sponsorską nosiła nazwę „Artego Arena”. Administratorem obiektu jest Bydgoskie Centrum Sportu.

Na co dzień hala jest miejscem treningów i rozgrywek ligowych. Oprócz imprez sportowych w Arenie organizowane są kameralne koncerty i przedstawienia, wystawy oraz konferencje. Widownia mieści niemal półtora tysiąca osób. Możliwość aranżacji wnętrza hali pod kątem imprez sportowych, wydarzeń kulturalnych i targowych plasuje ją w kategorii obiektów uniwersalnych. A otoczenie parku i położenie w bezpośredniej bliskości rzeki Brdy sprzyja organizacji imprez. 

Warto wiedzieć:

CMT sp. z o.o. to producent odzieży, w segmencie tzw. przerobu uszlachetniającego czyli produkcji odzieży z materiałów powierzonych przez klientów. Na rynku od blisko 40 lat, realizuje zlecenia w Polsce i na rynkach zachodnich. Spółka od lat wspiera bydgoskie kluby sportowe, jest też  Mecenasem Bydgoskiego Sportu – wspiera m.in. Rowerową Stolicę Polski.