Stadion Polonia w przygotowaniu do sezonu
 
Trwają intensywne przygotowania do nowego sezonu żużlowego na stadionie przy ul. Sportowej 2. W ostatnim czasie dzięki środkom Bydgoskiego Centrum Sportu wykonano kilka renowacji, które poprawią funkcjonalność toru żużlowego.
 
Pierwszym elementem prac modernizacyjnych wokół toru żużlowego była wymiana krawężników. Dotychczasowe miały już swoje lata, wymagały więc całkowitej renowacji. Dzięki wymianie krawężników poprawi się odwodnienie toru, co jest niezwykle istotne podczas opadów deszczu.
 
Na prośbę klubu Abramczyk Polonia ze środków Bydgoskiego Centrum Sportu ułożono też kostkę brukową na wydzielonej części terenu pod Trybuną Główną dla studia telewizyjnego. Do tej pory studio telewizyjne musiało ustawiać się na piaszczystym terenie. Ułożenie kostki z pewnością ułatwi pracę ekipom telewizyjnym.
 
Już niedługo, jeśli pogoda dopisze, pierwsze kółka na torze odjadą żużlowcy Abramczyk Polonii. W planach na najbliższe dni jest montaż dmuchanych band oraz przygotowanie toru do treningów. Pierwsze oficjalne zawody na stadionie przy ul. Sportowej 2 odbędą się w piątek 25 marca. Wtedy 16 żużlowców wystąpi w Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda.
 
zdjęcia: Facebook Abramczyk Polonia/Michał Młodzikowski