Sisu Arena – konkurs rozstrzygnięty

 

Rozstrzygnięto konkurs na sponsora tytularnego hali sportowej przy ul. Toruńskiej 59. Sponsorem hali przez najbliższe 3 lata będzie spółka CMT Polska. Obiekt będzie nosił nazwę Sisu Arena.

Konkurs na sponsora tytularnego został ogłoszony w listopadzie 2021 roku. Dla zwycięzcy przewidziano wyłączne prawo do nadania oficjalnej nazwy hali sportowej przy ul. Toruńskiej 59 oraz stworzenia logo. Najlepszy oferent otrzymuje też status Sponsora Tytularnego hali stosowanego we wszystkich oficjalnych dokumentach i materiałach promocyjnych a także wykorzystywania wizerunku hali do celów marketingowych. Nazwa zostanie też umieszczona na znakach drogowych przy głównych drogach dojazdowych do hali i do miasta.

W konkursie zwyciężyła spółka CMT Polska – hala przy ul. Toruńskiej 59 przez najbliższe 3 lata będzie nosiła nazwę SISU ARENA.

Hala "Arena" to jedna z najnowszych hal sportowych w Bydgoszczy, oddana do użytku we wrześniu 2014 roku. Zgodnie z projektem pełni funkcje pomocnicze dla istniejącej obok Hali Sportowo-Widowiskowej Immobile Łuczniczka. W latach 2014 – 2019 zgodnie z umową sponsorską nosiła nazwę „Artego Arena”. Administratorem obiektu jest Bydgoskie Centrum Sportu.

Na co dzień hala jest miejscem treningów i rozgrywek ligowych. Oprócz imprez sportowych w Arenie organizowane są kameralne koncerty i przedstawienia, wystawy oraz konferencje. Widownia mieści niemal półtora tysiąca osób. Możliwość aranżacji wnętrza hali pod kątem imprez sportowych, wydarzeń kulturalnych i targowych plasuje ją w kategorii obiektów uniwersalnych. A otoczenie parku i położenie w bezpośredniej bliskości rzeki Brdy sprzyja organizacji imprez. 

Regulamin konkursu można znaleźć tutaj: https://bip.um.bydgoszcz.pl/artykul/952/463/konkurs-na-sponsora-tytularnego-dla-hali-sportowej-zlokalizowanej-w-bydgoszczy-przy-ulicy-torunskiej-59

Warto wiedzieć:

CMT sp. z o.o. to producent odzieży, w segmencie tzw. przerobu uszlachetniającego czyli produkcji odzieży z materiałów powierzonych przez klientów. Na rynku od blisko 40 lat, realizuje zlecenia w Polsce i na rynkach zachodnich. Spółka od lat wspiera bydgoskie kluby sportowe, jest też  Mecenasem Bydgoskiego Sportu – wspiera m.in. Rowerową Stolicę Polski.