Basen na Miedzyniu wkrótce pod dachem

 

Trwa budowa pływalni przy Zespole Szkół nr 8 przy ul. Pijarów. Obecnie trwają już prace nad dachem nowej hali basenowej. Szklone są także witryny okienne. 

Wykonawca w ostatnich tygodniach rozpoczął prace przy zadaszeniu. Jego konstrukcja będzie opierać się przede wszystkim na płatwiach z klejonego drewna. Budowlańcom w transporcie materiałów pomagał wcześniej potężny żuraw. Po zamontowaniu płatwi został zdemontowany.

Równocześnie prowadzone są prace przy szkleniu witryn od strony skarpy. Okna będą układały się w pas przypominający falę. Od strony północnej rozpoczęło się docieplanie ścian oraz wykonywanie rusztu pod panele elewacyjne. Przy sprzyjających warunkach dokończone zostaną jeszcze prace murarskie przy ścianie szczytowej od strony marketu. Wcześniej powstała część, w której mieścić będzie się m.in zaplecze socjalno-sanitarne. Jest już zadaszona. Za prace na Miedzyniu odpowiada firma Alstal.

Nowy obiekt przeznaczony będzie dla użytkowników w różnym wieku, od niemowląt po osoby w wieku emerytalnym, o wszystkich stopniach sprawności. Głównym elementem będzie basen sportowy o zmiennej głębokości i wymiarach 25x12,5 m. Niecka basenu sportowego ze stali nierdzewnej zostanie wyposażona m.in. w tuleje z podnośnikiem samobieżnym dla osób z niepełnosprawnościami. Powstanie też strefa relaksacyjna. W kompleksie zlokalizowane zostaną również 2 brodziki o głębokości 15-30 cm z różnymi atrakcjami do zabawy, w tym pochylnio-zjeżdżalnią pomiędzy brodzikami.

tekst i zdjęcia: www.bydgoszcz.pl