Mistrzostwa świata juniorów w lekkiej atletyce w Bydgoszczy?

W poniedziałkowe popołudnie na stadionie Zawiszy odbyła się wirtualna prezentacja miasta Bydgoszczy jako kandydata do organizacji Mistrzostw Świata Juniorów w lekkiej atletyce w roku 2024 lub 2026.

W spotkaniu online z potencjalnymi przyszłymi organizatorami udział wzięła rada World Athletics, której przewodniczył Lord Sebastian Coe. Miasto Bydgoszcz było reprezentowane przez zastępcę prezydenta Iwonę Waszkiewicz oraz przedstawicieli lokalnego komitetu organizacyjnego Paulinę Rybak, Macieja Grześkowiaka oraz Krzysztofa Wolsztyńskiego.

"Bydgoszcz bardzo chętnie angażuje się w rozwój sportu i wspiera organizację wydarzeń lekkoatletycznych. Przykładem tego może być budowa hali lekkoatletycznej, które powinna się niedługo rozpocząć. Wierzę, że śp. Irena Szewińska była dziś z nami na stadionie i trzymała kciuki" - powiedziała prezydent Iwona Waszkiewicz.

Kolejna edycja mistrzostw świata U-20 odbędzie się w przyszłym roku w Cali (Kolumbia). Decyzja odnośnie organizatora kolejnych mistrzostw powinna zapaść jeszcze w tym roku.

źródło: KPZLA