Za nami weekend triathlonowych emocji

W minioną sobotę i niedzielę (28-29 sierpnia) w Bydgoszczy odbyła się druga w tym roku edycja Enea Bydgoszcz Triathlon. W największej triathlonowej imprezie w Polsce wzięło udział blisko 2000 osób oraz kilkuset najmłodszych uczestników zawodów dla dzieci: Enea Tri-Fun. Na starcie zameldował się m.in. prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Profesjonaliści i amatorzy, którzy wzięli udział w zawodach zmagali się na trzech dystansach:


1/8, dystans super krótki (475 m pływania/21 km jazdy rowerem /5,5 km biegu),
1/4, dystans krótki (950 m pływania/42 km jazdy rowerem /10,8 km biegu),
1/2, dystans średni (1900m pływania, 82km roweru i 22km biegu).

Oprócz rywalizacji indywidualnej, organizatorzy przygotowali także rywalizację sztafet i drużyn oraz Studenckie Mistrzostwa Polski Sztafet w triathlonie. W sztafecie wziął udział Rafał Bruski Team w składzie: Prezydent Rafał Bruski (kolarstwo), Monika Matowska Przewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy (bieganie), Tomasz Bruski (pływanie).

Meta zawodów zlokalizowana była w okolicy Hali Immobile Łuczniczka. W jej sąsiedztwie przygotowano specjalną strefę rodzinną, w której na bydgoszczan i kibiców czekało mnóstwo atrakcji. Można było sprawdzić swoje siły m. in. w licznych eksperymentach naukowych. Dla pasjonatów sportu przygotowano prezentację sprzętu. Wydarzenie było doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Wyniki zawodów prezentujemy TUTAJ.