Women's Voices Bydgoszcz Festival na stadionie Zawiszy

Bydgoszcz jest kobietą, tu kobiety mają głos. Usłyszymy go wyraźnie już za miesiąc podczas dwudniowego festiwalu Women's Voices, który zagości w naszym mieście w ostatni weekend sierpnia. Na stadionie Zawiszy wystąpią jedne z najlepszych polskich wokalistek. Bilety już w sprzedaży.

„Women's Voices” to projekt, który od dwóch lat obecny jest na polskiej scenie muzycznej. W tym roku impreza zawita również do Bydgoszczy w postaci dwudniowego festiwalu - Women’s Voices Bydgoszcz Festival. Całość pod artystycznym przewodnictwem Pauliny Przybysz. 

- Utwory, które zagramy podczas festiwalu, poruszają wiele być może niewygodnych dla nas tematów, ale będziemy je mocno, odważnie rozgrzebywać, wśród naprawdę dobrych hitów - mówi dyrektor artystyczna Paulina Przybysz.

Pierwsza edycja formatu festiwalowego będzie poświęcona świadomości kobiet o ich wartości i sile. 

- Idea festiwalu jest niezwykle istotna. Siła kobiet musi być na co dzień pokazywana, te wartości powinny wyjątkowo głośno wybrzmiewać i myślę, że festiwal Women’s Voices w Bydgoszczy będzie tego przykładem – mówi Monika Matowska, przewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy.

Na bydgoskiej scenie wystąpią: Margaret, Monika Borzym, Kasia Lins, Rosalie i Ania Karwan. Ale Women’s Voices to nie tylko koncerty. To również rozmowy, historie, wywiady. Otworzymy się na rozmowy pod hasłem „Od Nowa” wokół 4 tematów: bliskość, kultura, muzyka, kobieta.

- Bardzo się cieszę, że jestem w tym dziewczyńskim gronie. Podczas koncertów – swojego i naszego finałowego – postaram się dać odczuć to moje wsparcie dla kobiet – przekonuje Margaret.

Women’s Voices Bydgoszcz Festiwal 2021 odbędzie się w ostatni weekend wakacji, 28 i 29 sierpnia br. Zdecydowaliśmy się na przeniesienie miejsca wydarzenia z Myślęcinka na stadion Zawiszy, głównie ze względów bezpieczeństwa w kontekście panującej pandemii. Bilety można kupić na stronach: eBilet.pl, empikbilety.pl oraz goingapp.pl. 

Women’s Voices Bydgoszcz Festival:

•          28 – 29 sierpnia / Bydgoszcz, Stadion Zawiszy
•          2 dni koncertów, 5 koncertów dziennie
•          animacje i warsztaty dla rodzin z dziećmi
•          spotkania autorskie
•          strefa kulinarna
•          streaming wybranych koncertów i spotkań

źródło: bydgoszcz.pl