Czas na triathlon!
Już w sobotę i niedzielę odbędzie VI edycja Enea Bydgoszcz Triathlon 2021. Tak samo jak w poprzednich latach głównym miejscem zawodów będą dwie hale zarządzane przez Bydgoskie Centrum Sportu: Immobile Łuczniczka i Hala Arena.
 
W największej triathlonowej imprezie w Polsce weźmie udział rekordowa liczba ponad 4500 triathlonistów oraz kilkuset najmłodszych uczestników zawodów dla dzieci: Enea Tri-Fun.

10 i 11 lipca 2021 profesjonaliści i amatorzy wystartują w zawodach rozgrywanych w centrum Bydgoszczy.

Zmagania odbędą się na czterech dystansach:

  • 1/8, dystans super krótki (475 m pływania/ 21 km jazdy rowerem/ 5,5 km biegu)
  • 1/4, dystans krótki (950 m pływania/ 42 km jazdy rowerem/ 10,8 km biegu)
  • 1/2, dystans średni (1900 m pływania/ 82 km jazdy rowerem/ 22 km biegu)

Decathlon TRYathlon (dla debiutantów: 240 m pływania z nurtem rzeki/ 19 km jazdy na rowerze/ 4,25 km biegu). Będzie też rywalizacja sztafet i drużyn oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Lekarzy i Prawników. Po raz drugi w Bydgoszczy zagości także Puchar Świata w Quadrathlonie, który będzie imprezą towarzyszącą Enea Bydgoszcz Triathlon.

Zawody odbędą się w samym centrum miasta, z metą w okolicy Hali Immobile Łuczniczka.

Enea Bydgoszcz Triathlon odbędzie się po rocznej przerwie spowodowanej przeniesieniem zawodów pierwotnie zaplanowanych na 2020 w związku z Covid-19. W związku z dużym zainteresowaniem, w tym roku zorganizowane zostaną dwie edycje Enea Bydgoszcz Triathlon, by umożliwić start wszystkim chętnym. Kolejna odbędzie się 28-29 sierpnia 2021.

UWAGA! W związku z organizacją zawodów w tym czasie kierowcy muszą się liczyć z pewnymi ograniczeniami w ruchu. Zmiany nie ominą też komunikacji miejskiej. Szczegóły: http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/pl/transport/6788-enea-bydgoszcz-triathlon-beda-ograniczenia-w-ruchu.