Kompleks Sportowy Gwiazda z nową bieżnią!

Zakończyła się modernizacja bieżni lekkoatletycznej na zarządzanych przez Bydgoskie Centrum Sportu obiektach sportowych Gwiazdy.

Budowa bieżni lekkoatletycznej była kolejnym etapem modernizacyjnym na jednym z najstarszych kompleksów sportowych w Bydgoszczy. Wcześniej powstało między innymi oświetlone boisko treningowe ze sztuczną trawą.

W ramach zadania dotychczasowa żużlowa bieżnia została zastąpiona nawierzchnią syntetyczną TETRAPUR ENZ w ceglastym kolorze. Wytyczone zostały na niej 4 tory. Długość bieżni wynosi 400 metrów. Co ważne, nawierzchnia przystosowana jest do zastosowań zarówno amatorskich, jak i profesjonalistów (certyfikat IAAF). Wokół zmodernizowanej bieżni odnowione zostały trawniki, ponadto kostką utwardzono też części placów przylegających do bieżni okrężnej. Przebudowany został też fragment sieci energetycznej od strony Kanału Bydgoskiego.

Z zakończenia inwestycji z pewnością ucieszą się mieszkańcy bydgoskiego Miedzynia i nie tylko. Obiekt zostanie udostępniony dla wszystkich amatorów biegania, w tym także dla uczniów okolicznych szkół, o czym poinformujemy w osobnym komunikacie.

Zadanie zrealizowane zostało ze środków Urzędu Miasta Bydgoszczy.