Już 30 czerwca 3.Memoriał Ireny Szewińskiej!

To będzie kolejne wielkie święto lekkiej atletyki. Na stadionie Zawiszy znów zobaczymy gwiazdy wielkiego formatu. Już 30 czerwca w Bydgoszczy odbędzie się trzeci Memoriał Ireny Szewińskiej – wyjątkowe wydarzenie na cześć wybitnej polskiej lekkoatletki.

Bydgoski memoriał to wydarzenie, które wraz z chorzowskim Memoriałem Kamili Skolimowskiej zaliczono do World Athletics Continental Tour Gold – drugiego najważniejszego cyklu mityngów lekkoatletycznych. W ramach cyklu odbędzie się w sumie 10 imprez na całym świecie. Bardziej prestiżowe są tylko mityngi Diamentowej Ligi.

Podwyższenie kategorii spowodowało, że zainteresowanie startem w Bydgoszczy wielkich światowych gwiazd jest jeszcze większe niż w poprzednich latach. Ponadto, o mocnej obsadzie zawodów decyduje również termin – memoriał jest ostatnią dużą imprezą lekkoatletyczną w Polsce przed IO w Tokio.

-Bardzo się cieszę, że memoriał się rozwija i zyskuje nową, wyższą rangę. Impreza w Bydgoszczy będzie jedną z ostatnich, jeśli nie ostatnią szansą na zdobycie kwalifikacji na igrzyska olimpijskie, a to marzenie każdego sportowca. Liczymy na silną obsadę i świetne wyniki - mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Na niebieskim tartanie zobaczymy gwiazdy lekkiej atletyki, najlepszych reprezentantów Polski z medalistami mistrzostw świata w Doha na czele. Na starcie zameldują się „aniołki Matusińskiego” z Justyną Święty-Ersetic, średniodystansowcy Marcin Lewandowski i Adam Kszczot, młociarze w tym czterokrotny mistrz świata Paweł Fajdek, kulomioci, a wśród nich Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk oraz tyczkarze Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek.

Konkurencje rozgrywane podczas imprezy:
•    Kobiety: 100m, 400m, 800m, 1500m, 100m ppł., rzut młotem
•    Mężczyźni: 100m, 800m, 3000m z przeszkodami, 110m ppł., pchnięcie kulą, rzut młotem, skok o tyczce

Tegoroczna, trzecia edycja Memoriału odbędzie się 30 czerwca (środa) na stadionie lekkoatletycznym im. Zdzisława Krzyszkowiaka (Zawisza). Jego organizatorem jest Kujawsko-Pomorski Związek Lekkoatletyczny.

źródło: bydgoszcz.pl