Przed nami wielkie żużlowe emocje

W sobotę (12.06) na stadionie Polonii odbędzie się pierwsza z tegorocznych rund Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu - Speedway Euro Championship. Lista startowa bydgoskich zawodów gwarantuje nie małe emocje.

W poniedziałek w bydgoskim klubie odbyła się konferencja zapowiadająca sobotnie zawody.

- Cieszę się, że One Sport [organizator cyklu] nam zaufał, że znowu możemy gościć Indywidualne Mistrzostwa Europy w naszym mieście. Liczę na świetne ściganie. Dla mnie równie ważnym czynnikiem jest to, że największa telewizja sportowa świata, Eurosport pokaże te zawody - mówił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. 

W stawce zawodników, których zobaczymy na stadionie Polonii jest trzech Polaków - Bartosz Smektała, Patryk Dudek i Piotr Pawlicki. Bydgoscy kibice mieli nadzieję, że do walki o czołowe lokaty włączy się też startujący na co dzień w zespole Abramczyk Polonii David Bellego. Niestety w niedzielę podczas meczu ligowego w Rybniku Francuz doznał kontuzji i jego udział w sobotnich zawodach jest wykluczony. W stawce zastąpi go pierwszy rezerwowy, a więc Szwed Jacob Thorssell. 

Jest też jednak i dobra wiadomość dla naszych kibiców. Na stadionie Polonii z "dziką kartą" wystartuje inny polonista Wadim Tarasienko.  

- Chciałbym podziękować za dziką kartę na tak prestiżowy turniej. Chcę pokazać to, na co mnie stać. Będę mocno pracował w parkingu, na torze, żeby zaprezentować się jak najlepiej - mówi Rosjanin.

Przed rokiem w Bydgoszczy podczas 2. Rundy SEC najlepsi byli Duńczycy - Leon Madsen i Mikkel Michelsen. Obu zobaczymy na stadionie Polonii także i tym razem. W stawce jest też ubiegłoroczny zwycięzca całego cyklu Brytyjczyk Robert Lambert. 

- Chciałbym podziękować Panu Prezydentowi oraz firmie One Sport, że nam po raz kolejny zaufali. Liczymy na kolejne świetne zawody. Jest znakomita stawka, ale mogę tylko ubolewać, że w Bydgoszczy nie wystartuje nasz zawodnik, David Bellego, który doznał kontuzji. Jestem przekonany, że kibice, którzy zasiądą na trybunach stadionu, będą świadkami niesamowitych emocji - zapowiada Jerzy Kanclerz, prezes ŻKS Polonia. 

Bilety na zawody można nabywać poprzez stronę www.e-bilet.pl. Początek zawodów o godz. 19.30.

Oni pojadą w Bydgoszczy:
1. Robert Lambert (Wielka Brytania),
2. Leon Madsen (Dania),
3. Mikkel Michelsen (Dania),
4. Bartosz Smektała (Polska),
5. Nicki Pedersen (Dania),
6. Patryk Dudek (Polska),
7. Daniel Bewley (Wielka Brytania),
8. Siergiej Łogaczow (Rosja),
9. Andriej Lebiediew (Łotwa),
10. Patrick Hansen (Dania),
11. Timo Lahti (Finlandia),
12. Kai Huckenbeck (Niemcy),
13. Piotr Pawlicki (Polska),
14. Jacob Thorssell (Szwecja),
15. Vaclav Milik (Czechy),
16. Wadim Tarasienko (Rosja).
Rezerwowi: Mateusz Tonder (Polska), Wiktor Przyjemski (Polska). 

źródło: bydgoszcz.pl.