Dalsza rozbudowa stadionu Polonii? To zależy także od Was!

W poniedziałek 22 marca ruszyły konsultacje, w których mieszkańcy wybiorą kolejność realizacji miejskich inwestycji. Bydgoszczanie mogą wskazać do trzech najważniejszych według nich przedsięwzięć, które powinny być realizowane w przyszłych latach.

Na liście znajduje się 15 propozycji, których realizacja była planowana w najbliższych latach. Część zadań została już przygotowana do realizacji i posiada gotowe koncepcje lub projekty. W ramach konsultacji każdy z mieszkańców może wskazać maksymalnie 3 inwestycje. Na podstawie wyników głosowania opracowana zostanie kolejność realizacji tych zadań w najbliższych latach. 

Wśród proponowanych inwestycji znajduje się jedna związana z obiektem zarządzanym przez Bydgoskie Centrum Sportu - rozbudowa stadionu Polonii Bydgoszcz. Zadanie związane jest z kontynuacją przebudowy trybun i dostosowaniem obiektu do najnowszych standardów. Aktualnie trwa projektowanie nowej trybuny na pierwszym łuku stadionu. Dokumentacja ma być gotowa pod koniec roku. Pierwszy łuk pomieści 4,5 tys. kibiców. Tak samo, jak w przypadku pierwszego etapu przebudowy stadionu, czyli sektora B, nowo zaprojektowane trybuny będą przybliżone do toru.

Inwestycje można wskazać do 21 maja na www.bydgoszcz.pl/wybieramy. Wypełnioną kartę konsultacyjną można również przekazać do Urzędu Miasta Bydgoszczy (ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz).