PODSUMOWANIE WEEKENDU NA OBIEKTACH BCS

Dużo się działo w miniony weekend na obiektach Bydgoskiego Centrum Sportu:

Po raz trzeci klub UKS MDK 5 Bydgoszcz był organizatorem imprezy rangi mistrzowskiej  we florecie. W HSW Immobile Łuczniczka odbyły się zmagania o tytuł Mistrza Polski Juniorów we Florecie. Złotymi medalistami zostali zawodnicy AZS AWF Poznań - Antonina Lachman oraz Maciej Bem. Najwyżej z zawodników gospodarzy uplasował się Szymon Mlicki który zajął 10 miejsce.

Drugiego dnia mistrzostw przyszła kolej na rywalizację drużynową, a w niej najlepsze okazały się być florecistki UKS DE LA SALLE Gdańsk, a wśród mężczyzn AZS AWF Poznań. Gospodarze wywalczyli miejsce w finałowej ósemce, w składzie - Mlicki Szymon, Tomeczek Kamil, Kulski Karol, Kowalski Tymon.

W meczu 28. kolejki Energa Basket Ligi Enea Astoria Bydgoszcz przegrała z Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 88:109. Enea Astoria Bydgoszcz - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 88:109 (24:34, 24:19, 18:35, 22:21)

Enea Astoria: Gabrić 23, Sanders 18, Nizioł 17, Bogucki 9, Krasuski 0 oraz Waterman 12, Dambrauskas 7, Loncar 2, Nowakowski 0

Podczas Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Szachach rozegrano dziewięć rund w których udział wzięło 46 zawodników z całego kraju. W drużynowej kwalifikacji końcowej najlepsi  okazali się zawodnicy z Wolsztyna, a bydgoszczanie zajęli 5 miejsce. Indywidualnie zwyciężył Eugeniusz Małecki przed Dariuszem Szopieraj i Jarosławem Mierzyńskim.

W 18. kolejce IV ligi padły następujące rozstrzygnięcia:

Zawisza wygrał z Orlętami Aleksandrów Kujawski 2:1. Bydgoszczanie prowadzą w tabeli, mając trzy punkty przewagi nad dwiema drużynami z Włocławka.

Bramki dla Zawiszy zdobyli: 56’ Żyliński, 85’ Jastrzembski

BKS Bydgoszcz - Lech Rypin 0:3 (0:2)

Wda Świecie - Chemik Moderator Bydgoszcz 1:2 (0:1)

W meczu z Wdą Świecie chemicy prowadzenie objęli w 8 min. po strzale Gabriela Pieczyńskiego. W drugiej połowie w 72. min drugą bramkę dla gości zdobył Patryk Perliński. Dwie minuty później wynik spotkania na 1:2 z rzutu karnego ustalił Wojciech Ernest.

W meczu 18 kolejki  V Ligi  Polonia Bydgoszcz pokonała Unia Wąbrzeźno 4:1 (1:1) bramki dla Polonii zdobyli 15' Wiktor Dąbek, 55’Kacper Czesiński, 67' Jakub Kościech 90+3' Patryk Podolski

W 16 kolejce A Klasy Gwiazda Bydgoszcz zwyciężyła z  Falą Świekatowo 2:0 (2:0)