Dużo imprez w 2021 roku na stadionie Polonii

 

Co najmniej 8 imprez, w tym dwie międzynarodowe oraz mecze ligowe - tak wygląda plan wydarzeń sportowych w 2021 roku na stadionie żużlowym przy ul. Sportowej 2.

Najbliższy rok na stadionie Polonii dla fanów żużla zapowiada się wspaniale. Bydgoski tor kilkukrotnie będzie gościł uczestników ważnych wydarzeń żużlowych, w tym dwóch imprez o randze międzynarodowej: 1. Rundy Speedway European Championships oraz finału Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. Pierwszy turniej już w marcu - Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda. To wielki powrót zawodów po 9 latach. Tak jak było dawniej, impreza oficjalnie rozpocznie sezon żużlowy w Polsce.

Ciekawie wygląda kalendarz w maju, ponieważ dwukrotnie na bydgoskim stadionie odbędą się finały imprez krajowych: finał Mistrzostw Polski Par Klubowych oraz finał Srebrnego Kasku. Najważniejsze wydarzenia 2021 roku, czyli 1. Runda SEC i finał DMŚJ odbędą się w czerwcu i w sierpniu. Sezon zakończy październikowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Dla kibiców najważniejsze z pewnością będą jednak mecze żużlowców Abramczyk Polonii w eWinner 1.Lidze Żużlowej. Początek sezonu zaplanowany jest na Święta Wielkanocne (3-5 kwietnia). Na inaugurację rozgrywek bydgoszczanie zmierzą się na własnym torze z Arged Malesa TŻ Ostrovią Ostrów Wlkp.

Jak dotąd nie podjęto decyzji odnośnie udostepnienia trybun dla kibiców na jakiekolwiek zawody żużlowe w Polsce w 2021 roku. Obserwując aktualne obostrzenia można się spodziewać, że wiosenne wydarzenia odbędą się bez udziału publiczności.

Plan wydarzeń na stadionie Polonii w 2021 roku:

27.03 - Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda

22.04 - Ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski

3.05 - Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych

20.05 - Finał Srebrnego Kasku

12.06 - 1. Runda Speedway European Championships

19.08 - 6. runda Nice Cup

27.08 - Finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów

10.10 - Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy