Kompleks Sportowy Zawisza z nową siłownią

 

Kompleks Sportowy Zawisza wzbogacił się o nowy obiekt. To nowoczesna sala podnoszenia ciężarów przeznaczona głównie dla sportowców niepełnosprawnych.

Obiekty bydgoskiego Zawiszy od lat są przyjazne sportowcom niepełnosprawnym. Tutaj do najważniejszych zawodów przygotowują się polscy paralekkoatleci, a na terenie Kompleksu prężnie działa klub Triumf Start Bydgoszcz. Od kilku lat obiekty Zawiszy dostosowywane są pod kątem właśnie zawodników niepełnosprawnych. Jednym z elementów rozwoju Kompleksu było wybudowanie sali podnoszenia ciężarów. Nowy obiekt powstał w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej już siłowni, z której na co dzień korzystają sztangiści CWZS Zawisza - Podnoszenie ciężarów. 

Obiekt powstał z myślą o sportowcach niepełnosprawnych - To najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce - chwali się Andrzej Ofczyński, inicjator budowy, prezes klubu Triumf Start Bydgoszcz. - Do tej pory nasi sportowcy musieli korzystać z siłowni wraz z zawodnikami Zawiszy. Nie ukrywam, że czasem wszystkim nam było ciasno. Nowy, piękny obiekt pozwoli nam na samodzielne treningi. Będą tu przyjeżdżać sportowcy z całej Polski - dodaje. Co ciekawe z sali korzystać będą nie tylko ciężarowcy. W centralnym punkcie sali wymalowano linie do gry w boccię. To sportowa dyscyplina paraolimpijska wywodząca się od włoskiej gry w bule.

[ZOBACZ NOWĄ SIŁOWNIĘ! KLIKNIJ TUTAJ]

Uroczyste otwarcie nowej siłowni odbyło się w miniony weekend podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych. W wydarzeniu wzięli udział m.in. wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniew Ostrowski, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz Dyrektor Bydgoskiego Centrum Sportu Adam Soroko. Po otwarciu rozpoczęła się dwudniowa rywalizacja z udziałem sztangistów z całej Polski.

Salę wybudowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Urzędu Miasta Bydgoszczy. Całkowity koszt inwestycji to 1.798.000 zł. Zadanie oprócz stworzenia nowej siłowni, objęło także budowę windy dla niepełnosprawnych w Hotelu Zawisza w zarządzanym przez współpracującą z BCS spółkę Bydgoskie Obiekty Sportowe.