Podsumowanie weekendu na obiektach BCS (X)

 

Miniony weekend na obiektach Bydgoskiego Centrum Sportu minął przede wszystkim pod znakiem piłkarskich meczów ligowych.

To jeden z ostatnich piłkarskich weekendów w tym roku. Rozgrywki w niższych ligach w Polsce w rundzie jesiennej z wolna dobiegają końca. Bydgoskie drużyny grające na co dzień na naszych obiektach dogrywają ostatnie ligowe kolejki w 2020 roku.

Dwa ciekawe spotkania rozegrano w IV lidze. Na stadionie przy ul. Sielskiej piłkarze Budowlanego Klubu Sportowego przegrali w derbowym spotkaniu z Chemikiem Moderatorem 1:4. Mecz miał dwa oblicza. Po pierwszej połowie to gospodarze prowadzili dzięki bramce Macieja Sieradzkiego. W drugiej części koncert gry dali goście, którzy trafili aż cztery razy do bramki BKS-u. Trzy gole padły w ostatnich 10 minutach spotkania.

Efektowne zwycięstwo odnieśli piłkarze Zawiszy. Na stadionie przy ul. Gdańskiej bydgoszczanie rozgromili 4:0 Kujawiaka Kowal. Rzadko spotykanym wyczynem popisał się Kamil Żylski, który strzelił wszystkie cztery bramki. Dzięki wygranej Zawisza został liderem IV ligi.

W A Klasie wysoka przegrana Piasków Bydgoszcz. Na boisku przy ul. Mochelskiej bydgoska ekipa uległa aż 1:6 Tucholance Tuchola.

Ostatni ligowy mecz w 2020 roku rozegrali piłkarze Wisły Fordon. Występująca w B Klasie ekipa rozgromiła 16:1 Victorię Kołaczkowo. Bydgoszczanie zakończyli rundę jesienną na pozycji lidera tabeli.

WYNIKI:

IV liga

Budowlany KS - Chemik/Moderator 1:4 (1:0)

Zawisza Bydgoszcz - Kujawiak Kowal 4:0 (1:0)

A Klasa

Piaski Bydgoszcz - Tucholanka Tuchola 1:6 

B Klasa

Wisła Fordon - Victoria Kołaczkowo 16:1