Podsumowanie weekendu na obiektach BCS (IX)

Za nami niezwykle ciekawy weekend z wieloma wydarzeniami sportowymi na naszych obiektach. Oto podsumowanie tego, co działo się przez ostatnie dwa dni w Bydgoszczy.

ZWYCIĘSKA ENEA ASTORIA

Ważne zwycięstwo w hali Arena odnieśli koszykarze Enea Astorii. Podopieczni trenera Artura Gronka dzięki lepszej końcówce wygrali w 12. kolejce Energa Basket Ligi z Polpharmą Starogard Gdański 94:89.

Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg.  Początek meczu układał się lepiej dla gospodarzy, którzy po rzutach wolnych Tomislava Gabricia prowadzili już 9:4. Polpharma reagowała na to trafieniami Stevena Haneya oraz Joe Furstingera i zdobywała nawet przewagę. Coraz bardziej aktywny był jednak Jakub Nizioł, a Enea Astoria była lepsza. Po 10 minutach wygrywała jednak tylko 27:25. W drugiej kwarcie starogardzianie wychodzili na prowadzenie dzięki Peterowi Olisemece. Później ekipa trenera Artura Gronka zanotowała jednak serię 9:0 i po kolejnych trafieniach Michała Chylińskiego znacznie uciekała rywalom. Goście wracali jednak do gry - głównie dzięki Haneyowi oraz Washingtonowi, a do kolejnego remisu doprowadził Olisemeka. Po chwili kolejne rzuty Haneya i Olisemeki sprawiły, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:51.

W trzeciej kwarcie po akcji wykończonej przez Łukasz Frąckiewicza gospodarze doprowadzili do remisu. Steven Haney po chwili sprawiał jednak, że zespół prowadzony przez trenera Roberta Skibniewskiego ponownie zdobywał przewagę. Mecz się zdecydowanie wyrównał, a dzięki zagraniu Jacka Jareckiego przyjezdni po 30 minutach byli lepsi - 71:68. W czwartej kwarcie Polpharma prowadziła nawet dziewięcioma punktami po efektownym wejściu na kosz Jamesa Washingtona. Enea Astoria odpowiedziała na to serią 11:0 (świetny fragment Sandersa) i ponownie miała przewagę. Końcówka była zacięta, ale starogardzianom zabrakło skuteczności. Rzuty wolne Chylińskiego oraz Nizioła ustawiły wynik na 94:89.

Najlepszym graczem gospodarzy był Tomislav Gabrić z 26 punktami i 6 zbiórkami. Steven Haney rzucił 20 punktów dla gości.

ENEA ASTORIA - POLHPARMA STAROGARD GDAŃSKI 94:89 (27:25, 20:26, 21:20, 26:18)

KOLEJNA WYGRANA SIATKARZY BKS VISŁY

W Tauron 1. lidze siatkówki mężczyzn kolejne pewno zwycięstwo odnieśli siatkarze BKS Visły. W hali Immobile Łuczniczka wygrali z ZAKSĄ Strzelce Opolskie 3:0. Bydgoszczanie zagrali bardzo dobry mecz. Pewnie wygrali wszystkie 3 sety, potwierdzając, że są głównym kandydatem do awansu do Plus Ligi. Nagrodę MVP dla najlepszego zawodnika meczu otrzymał Mariusz Marcyniak.

BKS VISŁA - ZAKSA STRZELCE OPOLSKIE 3:0 (25:21, 25:18, 25:12)

BOLESNA PORAŻKA PIŁKAREK KKP

Na piłkarskich boiskach Bydgoszczy na uwagę zasługuje przede wszystkim bardzo wysoka, aż 0:9 porażka piłkarek KKP Sportisu z Czarnymi Sosnowiec. Efektowne zwycięstwo w V lidze odniosła Polonia Bydgoszcz. Na boisku przy ul. Słowiańskiej bydgoszczanie pokonali Radzyniankę Radzyń Chełmiński 6:0. Swój mecz w A Klasia wygrali także piłkarze Gwiazdy.

Wyniki:

Ekstraliga kobiet

KKP Sportis Bydgoszcz - Czarni Sosnowiec 0:9 (0:4)

V liga

Polonia Bydgoszcz - Radzynianka Radzyń Chełmiński 6:0 (1:0)

A Klasa

Gwiazda Bydgoszcz - Sparta Przysiersk 3:1 (2:0)

Centralna Liga Juniorów U17

MUKS CWZS Bydgoszcz - FASE Szczecin 1:2

W sobotę na pomoście w sali podnoszenia ciężarów Kompleksu Sportowego Zawisza odbył się XXI Turniej im. Krzysztofa Becka w podnoszeniu ciężarów. Relacja z zawodów znajduje się TUTAJ.