Podsumowanie weekendu na obiektach BCS (VIII)

Dwa wydarzenia w miniony weekend odbyły się na obiektach Bydgoskiego Centrum Sportu. Swój mecz wygrały koszykarki Klub Sportowy Basket 25.

W spotkaniu 6. rundy Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki KS Basket 25 pokonały w hali Arena GTK Gdynia 80:61. Bydgoszczanki zagrały bardzo dobry mecz, kontrolując przebieg spotkania. Już po 1.połowie gospodynie prowadziły 15 punktami. W trzeciej kwarcie podwyższyły prowadzenie i tylko ostatnią część meczu przegrały sześcioma punktami. Dzięki wygranej bydgoszczanki awansowały na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Klub Sportowy Basket 25 - GTK Gdynia 80:61 (24:14, 22:17, 20:10, 14:20)

Punkty dla gospodarzy zdobyły: Stankiewicz (14), W. Sobiech (2), Szajtauer (8), Michałek (7), Evans (2), Jeffery (11), Faleńczyk (6), Międzik (11), McBride (9), Zasada (6), Ervin (4)

Derby w A-Klasie dla Gwiazdy

Na piłkarskich boiskach Bydgoszczy rozegrano tylko jedno spotkanie. Na boisku przy ul. Mochelskiej piłkarze Piasków przegrali z Gwiazdą 0:2. Z powodu zagrożenia epidemicznego odwołany został zaplanowany mecz w IV lidze, pomiędzy BKS Bydgoszcz a Orlętami Aleksandrów Kujawski.