Podsumowanie weekendu na obiektach BCS (VII)

 

Bez udziału kibiców, ale z emocjami. Na obiektach Bydgoskiego Centrum Sportu w miniony weekend odbyło się kilka ciekawych wydarzeń.

Archersi wygrywają na Słowiańskiej

W weekend na stadionie przy ul. Słowiańskiej rozegrano finałowy turniej mistrzostw Polski juniorów w futbolu amerykańskim. W imprezie oprócz gospodarzy - KS Archers Bydgoszcz - wzięły udział trzy drużyny: Panthers Wrocław, Angels Toruń i Bielawa Owls. Gospodarze okazali się mało gościnni. Najpierw wygrali półfinał z Panterami, by w niedzielnym finale pokonać ekipę Aniołów z Torunia. Tym samym drużyna Archers zdobyła tytuł mistrzów Polski juniorów na sezon 2020.

Wyniki:

Półfinały:

Archers Bydgoszcz - Panthers Wrocław 33:0

Angels Toruń - Bielawa Owls 46:20

Mecz o 3 miejsce:

Panthers Wrocław - Bielawa Owls 

Finał:

Archers Bydgoszcz - Angels Toruń 52:0

Gwiazda wygrywa i melduje się w play-off

Tenisiści stołowi Lotto Zooleszcz Gwiazdy w play-off Superligi. Bydgoszczanie walkę o medale zapewnili sobie dzięki wygranej w derbowym pojedynku z Energą-Manekinem Toruń. LOTTO Zooleszcz Gwiazda ma obecnie na koncie 21 punktów (bilans meczowy 8-3). Po piątkowej wygranej LOTTO Zooleszcz Gwiazda jest już pewna miejsca w czołowej szóstce po fazie zasadniczej. Na początku stycznia 2021 roku zespoły z miejsc 1-6 zagrają systemem „każdy z każdym, bez rewanżów”. Dwie najlepsze ekipy w tabeli awansują od razu do półfinałów; pozostałe drużyny zmierzą się później w ćwierćfinałach (3 z 6, 4 z 5). W LOTTO Superlidze nie ma meczu o 3. miejsce. Oznacza to, że miejsce w półfinale play-off gwarantuje przynajmniej brązowy medal.

Lotto Zooleszcz Gwiazda - Energa-Manekin Toruń 3:0

Asuka Machi – Damian Węderlich 3:1 (11:9, 14:12, 10:12, 12:10)

Wiaczesław Burow – Tomasz Kotowski 3:1 (13:11, 11:8, 9:11, 11:6)

Artur Grela – Konrad Kulpa 3:1 (11:9, 11:7, 3:11, 11:7)

Dwie wygrane, dwa remisy

Na piłkarskich boiskach Bydgoskiego Centrum Sportu rozegrano w weekend cztery mecze. 3 punkty do tabeli IV ligi wywalczyli piłkarze Zawiszy, którzy na stadionie przy ul. Gdańskiej pokonali Wdę Świecie 3:1. W innym spotkaniu IV-ligowym Chemik Moderator zremisował 3:3 z Kujawianką Izbica Kujawska. 

W V lidze piłkarze Polonii zremisowali 1:1 z Victorią Koronowo. W A Klasie efektowna wygrana Gwiazdy. Bydgoszczanie pokonali na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Bronikowskiego Wisłę Gruczno 4:1.

Wyniki:

IV liga

Zawisza Bydgoszcz - Wda Świecie 3:1

Chemik Moderator Bydgoszcz - Kujawianka Izbica Kujawska 3:3

V liga

Polonia Bydgoszcz - Victoria Koronowo 1:1

A Klasa

Gwiazda Bydgoszcz - Wisła Gruczno 4:1

B Klasa

Wisła Fordon - Dąb Potulice 1:4