Żużlowcy Abramczyk Polonii zakończyli sezon

Niedzielnym spotkaniem z Arged Malesa TŻ Ostrovią zawodnicy Abramczyk Polonii zakończyli sezon w eWinner 1.Lidze Żużlowej.

Na zakończenie bydgoscy żużlowcy pokonali swoich rywali 58:31. Dzięki tak wysokiej wygranej Abramczyk Polonia wywalczyła łącznie 3 punkty do ligowej tabeli. 

Ostatecznie bydgoszczanie z 11 punktami na koncie zajęli 7. miejsce w rozgrywkach eWinner 1.Ligi Żużlowej. W tabeli wyprzedzili Lokomotiv Daugavpils. Ta drużyna spadnie do II ligi, a w jej miejsce w przyszłym sezonie pojawi się ekipa Wilków Krosno.

Przed drużyną Abramczyk Polonii podsumowanie tegorocznego sezonu oraz budowanie składu na 2021 rok. Wiadomo już, że w drużynie zostaną liderzy - Andreas Lyager i David Bellego. O fakcie pozostania tych zawodników na kolejny sezon poinformował klub po meczu z Ostrovią. Z Polonii na pewno odejdzie Kamil Brzozowski. Jeden z autorów awansu polonistów do I ligi zadecydował, że swoją karierę będzie kontynuował w innym klubie. Ponadto trwają poszukiwania trenera, który poprowadzi Abramczyk Polonię w następnym sezonie. Z tej funkcji zrezygnuje Jerzy Kanclerz, który pozostanie w klubie na stanowisku prezesa.