Tomasz Gollob uroczyście uhonorowany na stadionie Polonii

 

Bydgoszczanin Tomasz Gollob znalazł się w Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. Uroczyste uhonorowanie Mistrza Świata odbyło się na zarządzanym przez Bydgoskie Centrum Sportu stadionie Polonii tuż przed meczem Polska-Rosja. To pierwszy międzynarodowy mecz na tym torze od 1996 roku. W spotkaniu wziął udział prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Bydgoski stadion Polonii był we wtorek 29 września świadkiem ważnych sportowych wydarzeń. Najlepszy żużlowiec w historii bydgoskiego klubu dołączył do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. Gratulacje składał prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski, dziękując za wzruszenia w trwającej prawie 30 lat karierze.

„To wyróżnienie czekało na Ciebie od dawna i tym bardziej cieszę się, że stało się to w Bydgoszczy, w Twoim mieście. W mieście, w którym narodził się Mistrz Gollob, gdzie jest Jego tor, na którym wszystko się zaczęło...”

Po gratulacjach odbył się towarzyski mecz żużlowy Polska-Rosja. W skład polskiej reprezentacji weszli: Bartosz Zmarzlik, Szymon Woźniak, Patryk Dudek, Janusz Kołodziej, Dominik Kubera, a także Jarosław Hampel, który powrócił po dwóch latach przerwy i zastąpił awizowanego pierwotnie Bartosza Smektałę. Niestety, mecz zakończył się niekorzystnym dla nas wynikiem 52:38.