Podsumowanie weekendu na obiektach BCS (III)

 

Weekend jak co tydzień przyniósł szereg wydarzeń sportowych na obiektach Bydgoskiego Centrum Sportu. Swój pierwszy mecz w sezonie Tauron 1. Ligi rozegrali siatkarze Visły Bydgoszcz.

Lepszego początku sezonu bydgoscy siatkarze nie mogli sobie wymarzyć. W swoim pierwszym ligowym meczu (2.kolejka, wcześniej Visła pauzowała) gładko pokonali MCKiS Jaworzno 3:0. Wrażenie robią wygrane sety: 25:17, 25:12, 25:13, co pokazuję skalę dominacji siatkarzy Visły. Kolejne spotkanie w hali Immobile Łuczniczka rozegrają oni w 4. kolejce Tauron 1.Ligi z BBTS Bielsko-Biała (10 października).

VISŁA BYDGOSZCZ - MCKiS JAWORZNO 3:0 (25:17, 25:12, 25:13)

 

Gwiazda wciąż niepokonana

Weekend rozpoczął się od spotkania tenisistów stołowych Lotto Zooleszcz Gwiazdy. W bardzo zaciętym pojedynku podopieczni trenera Zbigniewa Leszczyńskiego w hali przy ul. Bronikowskiego pokonali ekipę Uczelni Państwowej Trefla Zamość 3:2. Bohaterami meczu już po raz kolejny zostali Artur Grela z Patrykiem Jendrzejewskim, którzy wygrali w decydującym, deblowym starciu. Bydgoskim kibicom mógł przypomnieć się grający w drużynie gości sympatyczny Anglik Andrew Baggaley, który przez kilka sezonów reprezentował barwy Gwiazdy.

LOTTO ZOOLESZCZ GWIAZDA - UCZELNIA PAŃSTWOWA TREFL ZAMOŚĆ 3:2

Burow - Litwiniuk 3:0

Jendrzejewski - Baggaley 0:3

Grela - Angelakis 0:3

Burow - Baggaley 2:1

Jendrzejewski/Grela - Litwiniuk/Kozieł 2:0

 

6 meczów, 2 wygrane bydgoskich ekip

Tradycyjnie w weekend na naszych obiektach rozegrano spotkania ligowe od IV ligi do Centralnej Ligi Juniorów. Zwycięstwa odniosły ekipy Zawiszy (3:2 z Legią Chełmża) i Polonii (2:0 z Cyklonem Kończewice). Punktami ze swoimi rywalami podzieliły się ekipy Gwiazdy i Wisły Fordon, natomiast Chemik/Moderator i MUKS CWZS (CLJ U-17) poniosły porażki.

Wyniki:

IV liga

Zawisza Bydgoszcz - Legia Chełmża 3:2 (3:0)

Chemik/Moderator - Chełminianka Chełmno 1:2 (0:0)

V liga

Polonia Bydgoszcz - Cyklon Kończewice (0:0)

A Klasa

Gwiazda Bydgoszcz - Rawys Raciąż 3:3 

B Klasa

Wisła Fordon - Unia II Solec Kujawski 2:2

Centralna Liga Juniorów U-17

MUKS CWZS - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)