Żużlowa reprezentacja Polski wraca na stadion Polonii
 
29 września (wtorek) o godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim w Bydgoszczy odbędzie się towarzyski mecz żużlowy pomiędzy Polską a Rosją.
Pierwotnie, w marcu tego roku w Toruniu przeciwnikami Polaków mieli być Australijczycy, jednak pandemia koronawirusa sprawiła, że plany musiały zostać zmienione.
 
Kadra Marka Cieślaka powróci z meczem towarzyskim do Bydgoszczy po 25 latach. Ćwierć wieku temu, dokładnie 4 lipca 1995 roku na stadionie przy ulicy Sportowej 2, odbył się mecz towarzyski, w którym Kadra PZMot rozbiła 60:30 zespół startujący pod nazwą "North Arm Aussie". Wliczając bonus, komplet 15 punktów dla Polaków zdobył Waldemar Walczak. Liderem Australijczyków był Mark Lemon (10 pkt.). Później były także występy w Drużynowym Pucharze Świata (2012, 2014), ale meczu kadry w Bydgoszczy dawno nie było...
 
Żużlowa Reprezentacja Polski to jeden z najpoważniejszych kandydatów do złotego medalu w cyklu Speedway of Nations, który odbędzie się pod koniec października w Manchesterze. W składzie biało - czerwonych w meczu z Rosją z kolei, ujrzymy między innymi Indywidualnego Mistrza Świata z 2019 roku, Bartosza Zmarzlika. "Sborna" zaś to obecni mistrzowie par z 2019 roku z Togliatti. To właśnie ekipa Rosji w wielkim finale SoN pokonała Polskę i zdobyła złoto. W Bydgoszczy, kibice będą mogli podziwiać na torze między innymi Emila Sayfutdinova - zawodnika, który rozpoczynał swoją poważną przygodę z żużlem właśnie w mieście nad Brdą. Obok niego pojawi się również, znajdujący się w znakomitej formie, Artem Laguta.
 
Warto również dodać, że kibice będą mieli okazję podziękować za lata pracy w kadrze, trenerowi Markowi Cieślakowi, dla którego jest to ostatni sezon z Żużlową Reprezentacją Polski. Oprócz tego, tradycyjnie odbędzie się ceremonia wprowadzenia do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski jednej z legend polskiego speedwaya.
 
Bilety zakupione na mecz Polska - Australia można zamienić na wejściówki na mecz Polska - Rosja w Bydgoszczy.
 
Ceny biletów:
Trybuna Główna – 100 zł
Nowa Trybuna – 40 zł
Sektor A – 30 zł
Sektor B – 25 zł

Bilet rodzinny (A+B, 1+1 oznacza jedna osoba dorosła + 1 dziecko do 18. roku życia rocznikowo)
– 45 PLN (1+1)
– 65 PLN (1+2)
– 70 PLN (2+1)
– 95 PLN (2+2)